Prečo investovať so mnou

Už od roku 2015 píšem blog Peniaze sú čas, kde jednou z hlavných tém je, že najlepšie urobíte, ak si budete svoje investície riadiť sami. Prečo teda zrazu ponúkam pomoc s investovaním? Zmenilo sa niečo?

Nezmenilo. Stále som presvedčený, že riadiť svoje financie a investovanie si môžete aj sami. Áno, je to náročné, vyžaduje to disciplínu a čas. No veľa ľudí to robí, darí sa im a nie je žiadny dôvod, prečo by ste medzi nich nemohli patriť aj vy.

No z feedbacku, ktorý som za tie roky od čitateľov dostal vyplýva, že je to oveľa ťažšie, ako si mnohí pripúšťajú. Mnohé prieskumy, ale aj reálne výsledky, dosiahnuté investormi ukazujú, že väčšina z nich svoje investície neriadi dobre.

Je mnoho dôvodov, prečo je to tak a prečo investori takéto chyby robia. Mojou ambíciou ako investičného poradcu je pomôcť investorom chyby minimalizovať.

Ako vám teda viem pomôcť?

  1. Prístup k investovaniu. To, že sa investorom nedarí tak, ako by sa mohlo, si z 90% spôsobujú investori sami – primárnymi dôvodmi sú nedostatok disciplíny, kognitívne chyby a emócie. Pomôžem vám postaviť rozumnú investičnú stratégiu, držať sa jej dlhodobo a nerobiť zbytočné chyby.
  2. Zorientovanie sa v situácii. V dnešnej dobe sa na nás každý deň valí obrovské množstvo informácií z finančného sveta. Drvivá väčšina z nich nemá žiadny vplyv ani na vás ani na vaše investície, no zvyšujú riziko urobenia zlého rozhodnutia. Pomôžem vám oddeliť signál od šumu.
  3. Finančný plán. Vaše ciele dosiahnete oveľa ľahšie, pokiaľ budete vedieť, odkiaľ idete a kam sa chcete dostať. Pomôžem vám urobiť finančný plán, ktorý bude mať hlavu a pätu.
  4. Portfólio. Väčšina investorov investuje zle. Buď príliš konzervatívne, alebo sa nechajú zlákať najhorúcejšou novinkou na trhu, ktorá sľubuje výnos 1000% ročne. Pomôžem vám postaviť portfólio, ktoré bude vyhovovať vašim cieľom, ochote a schopnosti znášať riziko, a zoberie do úvahy aj vašu aktuálnu situáciu.
  5. Minimalizácia nákladov. Na stavbu portfólií mojich klientov používam primárne lacné ETF tak, aby čo najviac z ich peňazí zostalo v ich vrecku. Čím nižšie náklady, tým vyššie výnosy pre klienta.
  6. Vaše záujmy sú prvoradé. Moji klient sú pre mňa pri poskytovaní poradenstva a konzultácií na prvom mieste. Platíte ma priamo vy, nie niektorá finančná inštitúcia. Odmena, ktorú mi platíte, je vždy transparentná (dostanete odo mňa faktúru). Nestane sa teda, že ponuka riešenia pre vás je motivavaná výškou provízie za sprostredkovanie produktu.

Ak je takýto spôsob spolupráce pre vás zaujímavý, pozrite si ponuku služieb a ozvite sa mi.

Direct Your Visitors to a Clear Action at the Bottom of the Page

E-book Title
>